Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Wybieramy uchwyty rowerowe

Strona główna  »  Artykuły  »  Wybieramy uchwyty rowerowe


Wybieramy uchwyty rowerowe

Jazda na rowerze jest jednym z najczęściej uprawianych sportów. I co ważne, pozwala być uprawianym nie tylko w miejscu swojego zamieszkania, ale niemal wszędzie. Wyprawa w góry za miasto? Nie ma żadnego problemu, aby zabrać ze sobą rowery. O ile posiadamy solidnie wykonane uchwyty rowerowe. To od nich zależy bowiem, czy nasze jednoślady będą mogły być bezpiecznie transportowane z miejsca na miejscy, czy jednak będziemy musieć pozostawić je w swoim domu.


Jakie więc powinny być uchwyty , aby zapewniały maksymalne bezpieczeństwo, były wygodne w użytkowaniu, a przy tym nie kosztowały fortuny? Aby odpowiedzieć w pełni na to pytanie, postaramy się w pierwszej kolejności przybliżyć jak pracują takie uchwyty. Przede wszystkim przenoszą obciążenia. A to z kolei oznacza, że muszą być na tyle wytrzymałe, aby bez trudu dawały sobie radę z podtrzymywaniem roweru nawet w czasie jazdy po wertepach. Po drugie sposób montażu uchwytów rowerowych powinien być dopasowany do możliwości samochodu. Nie w każdym bowiem przypadku powinno się takie uchwyty montować do dachu. Znacznie lepszym rozwiązaniem mogą być tylne uchwyty rowerowe, instalowane do elementów podwozia i klapy.

Uchwyty rowerowe są również swoją wielkością dostosowane do modelu roweru. Im mniejszy rower, tym mniejszy uchwyt. I w drugą stronę. Wykorzystanie dużych uchwytów do niewielkich rowerów nie jest prawidłowe i może powodować dziesiątki różnych problemów. Od utraty stabilności, poprzez problemy z mocowaniem, aż do poważnego wypadku, jeśli luźno przyczepiony rower zacznie tracić równowagę. Jeżeli nie wiemy jaki uchwyt wybrać dla swojego roweru, warto poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę.