Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Jak przyczepić uchwyt rowerowy do samochodu?

Strona główna  »  Artykuły  »  Jak przyczepić uchwyt rowerowy do samochodu?


Jak przyczepić uchwyt rowerowy do samochodu?

Decydując się na zakup uchwytu rowerowego, najpewniej nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jaki sposób będzie przebiegał jego późniejszy montaż. Dowiadujemy się o tym najczęściej w momencie czytania instrukcji. Dobrze jest poświęcić nieco więcej czasu, aby poznać dostępne techniki montażu, tak aby wybrać tę najlepszą dla siebie i swojego samochodu. Wprawdzie nowoczesne uchwyty rowerowe są montowane bezinwazyjnie, czyli nie wymagają wiercenia dziur w blasze, jednak niektóre z systemów są bardziej skomplikowane od innych, oferując przy tym tę samą jakość mocowania.

Dachowe uchwyty rowerowe są instalowane w podobny sposób do bagażników. Tak samo jak one wyposażone zostały w rozsuwane ramiona o regulowanej szerokości. Pozwala to w łatwy i szybki sposób dopasować ich wielkość do wymiarów samochodu. Oznacza to jednocześnie, że takie bagażniki są uniwersalne – kupione do jednego modelu pojazdu, sprawdzą się równie dobrze w pozostałych. Warto o tym pamiętać, gdyż w niższej cenie oferowane są uchwyty z brakiem regulacji.

Są jeszcze w sprzedaży uchwyty rowerowe mocowane do tylnej części samochodu. W ich przypadku również nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek otworów montażowych. Mocowanie odbywa się za pomocą systemu bezpiecznych klamer i obejm. Od wewnętrznej strony są one wyłożone miękkim i bezpiecznym tworzywem, chroniącym przed powstawaniem rys, a jednocześnie zwiększającym przyczepność. Ten typ polecamy do samochodów wyższych, w których umieszczenie rowerów na dachu może być trudne.